تبلیغات
لژیون آقای حجت الله خراسانی - کارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه 1396/02/24

کنگره 60 درمان اعتیاد

کارگاه آموزشی خصوصی مسافران یکشنبه 1396/02/24

نویسنده :مسافر عباس
تاریخ:دوشنبه 25 اردیبهشت 1396-07:32 ب.ظ

به نام قدرت مطلق الله

یک شنبه24 اردیبهشت ماه  1396 جلسه نهم    از دور پنجم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی سهروردی به استادی مسافر ناصر  ،نگهبانی مسافر احمد رضا و دبیری مسافر مهدی  با دستور جلسه" وادی نهم  "رأس ساعت 17 شروع به کار نمود.


 همه اجسام و موجوداتی که در پیرامون ما وجود دارند ولی اما آنها رامی بینیم دارای نقطه تحمل خاص خود هستند.
 همه اجسام و موجوداتی که در پیرامون ما وجود دارند ولی اما آنها رامی بینیم دارای نقطه تحمل خاص خود هستند.

خلاصه سخنان استاد: 

نقطه تحمل به معنی تحمل و توانایی پذیرش چیزی است. همچنین در کنار این تحمل، کلمه نقطه آمده که این نقطه هم می‌تواند تحمل انسان را بالا و یا پایین ببرد. همه اجسام و موجوداتی که در پیرامون ما وجود دارند ولی اما آنها رامی بینیم دارای نقطه تحمل خاص خود هستند. آهن نقطه تحمل دارد. انسان‌ها، موجودات و اجسام نقطه تحمل دارند. فقط میان این موجودات انسان است که نقطه تحملش قابل‌تغییر است. مثلاً من امروز نمی‌توانم چهارصد متر را پشت سرهم و پی‌درپی بدوم. اما با تمرین، تکرار و صبر می‌توانم نقطه تحمل را بالا ببرم و حتی کیلومترها  پی‌درپی و مستمر بدوم و یا برعکس. بالا بردن نقطه تحمل در ضد ارزشها، کارخیلی آسانی است که اصولاً زحمتی ندارد. ما روز اولی که مواد مصرف کردیم، نقطه تحملمان در برابر مواد چگونه بود. به‌اصطلاح در حد یک دود گرفتن بود. یا مقدار کمی مواد مصرف می‌کردیم، حالت تهوع، سرگیجه، بیخوابی، استرس و یا حتی افسردگی به‌مرورزمان و آهسته، آهسته نقطه تحمل را بالا بردیم و رسیدیم به مصرف روزانه چند گرم، و در مواقعی حتی تا 30-40 گرم یا بعضی افراد مصرف زیاد چند نوع مواد مختلف در روز. با دو پارامتر تکرار موضوع و زمان که در نظر گرفتیم، مواد را مصرف کردیم و زمان را بالا بردیم و مرتب تکرار کردیم و نقطه تحمل را بالا بردیم. کار آسانی بود ولی بالا بردن نقطه تحمل در ارزش‌ها سخت است. احتیاج به صبر دارد. نیاز به ایمان دارد. اگر بخواهیم مثال قابل‌لمسی بزنیم نقطه تحمل، مثل فنراست که بعضی از افراد این فنر وجودشان   ضعیف است. مثل فنری که در خودکاراست که با کمترین اشاره‌ای می‌پرد، یعنی تعادلش را خیلی زود از دست می‌دهد و از کوره درمی رود. با کوچک‌ترین حرفی تعادلش به هممی‌خورد. خواه به‌حق باشد یا به‌ناحق زود از تعادل خارج می‌شود و به‌هم‌ریختگی ایجاد می‌شود. ولی بعضی افرادمثل فنر ماشین محکم هستند و با فشارهای  ناچیز از تعادل خارج نمی‌شود.

حتی اگر حرف ناحق هم به آنها بزنیم، تعادلشان به هم نمی‌خورد. این هم نیست که به‌ظاهر نشان بدهیم و بگوییم نقطه تحمل من بالاست. چون بعضی مواقع انسان به‌ظاهر نشان می‌دهد که از نقطه تحمل بالایی برخوردار است و متعادل است. درحالیکه از درونش طوفان عجیبی ایجاد می‌شود و روان و تعادلش به هم  میریزد  و نشان می‌دهد که فرد نقطه تحمل بالایی ندارد.

ما برای اینکه بتوانیم ارتباط خوبی با افراد جامعه داشته باشیم باید نقطه تحمل یکدیگر را بشناسیم. بیشتر مشکلات و درگیریها وپرونده‌هایی که در دادگاهها هستند به خاطر همین نقطه تحمل است. حالا این نقطه تحمل براثر ضعف روان، مشکل جسمی، یا نداشتن جهان‌بینی هست. یک نمونه اگر بخواهیم از جسم مثال بزنیم، مثلاً فردی که یک هفته درست نخوابیده باشد، مشکل جسمی پیدامی‌کند. مشکل روانی برایش بوجود می‌آید. اما صبح که پشت فرمان می‌نشیند و در ترافیک خیابان قرارمی گیرد، با شنیدن صدای بوق از تعادل خارج می‌شود و از ماشین پیاده شده برای خودش و دیگران دردسر درست می‌کند. برای مقابله باضد ارزشها باید آگاهی مان را بالا ببریم.

برای رسیدن به آگاهی نیاز به صبر داریم، چه تفاوتی بین صبر و تحمل است؟ صبر یک اختیاراست. یعنی انسان اختیار دارد که از یک کدام از راههای موجود مشکلش راحل کند. ولی تحمل به این معنی است که طرف مجبور است آن شرایط را قبول کند. تحمل می‌کند چون راه دیگری جز این راه ندارد و به‌اجبار باید تحمل کند. وقتی‌که وارد تحمل می‌شود می‌بیند که راه دیگری برای درمان اعتیادبه‌جز کنگره 60 نیست.  پس باید یک سری موارد را تحمل کند. اگر تحمل براثر آگاهی نباشد و صبر وایمان درونش نباشد باعث  می‌شود که فرد وارد حاشیه شود، بهانه بگیرد و خودش را قانع کند و به نقطه تحمل که مورد هدف ماست نمی‌رسد. این وادی این‌قدر کاربردی است که بسیاری از مشکلات جامعه و انسان‌ها براثر نداشتن نقطه تحمل بوجود می‌آید و شکل می‌گیرد. رفتاری که افراد با ما دارند علتش از درون ماست. دنیای بیرون ما بازتاب دنیای درون ماست.

 نویسنده: مساف محمود ریاحی

عکس: وب نمایندگی سهروردی 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر