کنگره 60 درمان اعتیاد

کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ هفتۀ دیده‌بان

نویسنده :مسافر عباس
تاریخ:یکشنبه 13 اسفند 1396-12:37 ق.ظ

جلسه یازدهم از دورۀ شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه: "هفتۀ دیده بان"در روز چهارشنبه 96/12/09 به نگهبانی و استادی مهندس و دبیری همسفر فهیمه رأس ساعت 9:45 آغاز به کار نمود.


خلاصه سخنان آقای مهندس:

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.

قبل از هر چیز از گروه موسیقی تشکر می‌کنم. متأسفانه کسی جز من به موسیقی کمک نمی‌کند و بقیه انگار اصلاً نمی‌دانند موسیقی چه چیز هست و از اهمیت آن بی‌خبرند. همه‌چیز در طبیعت خوب و بد دارد به‌عنوان‌مثال هم کلام خوب داریم هم کلام بد و ... . موسیقی هم همین‌طور است و نمی‌توانیم به‌طور عام بگوییم موسیقی بد است. در جنگ 8 سالهٔ ایران مارش‌های نظامی داشتیم که برای تهییج و ایجاد انرژی استفاده می‌شد و در جهت خوب از آن استفاده می‌گردید. موسیقی برای ما در کنگره 60 خیلی خیلی مهم است.

ما مثلث "صوت – نور – حس" را داریم؛ وقتی آوای کنگره یا دعای شکرگزاری را همه باهم می‌خوانیم چه هیجان و نیرویی در افراد ایجاد می‌شود. از این به بعد در روز رهایی باید افراد همهٔ شعرهای کنگره را یاد داشته باشند و شاید از این به بعد در امتحانات بخواهم که شعری را بنویسید. صوت، نور و حس قدرتمند هستند.

در حال حاضر یکی دو سال است که گروه موسیقی کنگره در حال کار است. دیروز در جلسه‌ای با حضور وزیر کشور و رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر ما سرود آوای کنگره را اجرا کردیم که بسیار عالی بود و آقای وزیر هم از این اجرا منقلب شدند و کنگره را مورد محبت خود قراردادند. من هم از گروه موسیقی تشکر می‌کنم که برای این کار بسیار تلاش و کوشش می‌کنند و وقت می‌گذارند و ما باید این سیستم را حمایت کنیم. آن‌هایی که می‌توانند باید از موسیقی، ورزش و همینطور تئاتر حمایت کنند و ما باید موسیقی را یاد بگیریم، تئاتر برویم و از آن استفاده کنیم؛ ما هم سعی می‌کنیم اگر توانستیم بلیط تئاتر را ارزان‌تر تهیه کنیم و در اختیار شما قرار دهیم تا با تئاتر آشنا شوید.

امین روی موسیقی‌های کنگره در حال کار است و داریم سعی می‌کنیم در آینده برای هر قسمت یک آوای موسیقی داشته باشیم.

امروز روز جشن دیده‌بان است. دیده‌بان‌ها ستون‌های کنگره هستند. من از ابتدای کار همیشه برای آینده برنامه‌ریزی می‌کردم و هیچ‌گاه مسائل روز برایم چالش نبوده است؛ با نگاهی به زمان  حال و یا گذشته و برنامه‌ریزی برای آینده.

یک نفر که نمی‌تواند تمام قسمت‌ها را مدیریت کند، مدیریت مسائل هر قسمت بر عهدهٔ یک دیده‌بان است که کلیهٔ موارد آن قسمت را می‌نگرد و دیده‌بانی می‌کند و برنامه‌ریزی می‌نماید مانند قسمت‌های راهنمایی، خانواده، تحقیقات، ورزش، مرزبانی، امور مالی و ... که اگر این سیستم نبود ما چگونه می‌توانستیم این نظم و برنامه را داشته باشیم.

دیده‌بانان در زمان حال یکسری مسئولیت‌ها را دارند، به‌تنهایی مسئولیت‌های خاص خودشان را دارند و درمجموع هم مسئولیت‌های کلی را دارند. در طول این سال‌ها اکثر برنامه‌ریزی‌ها بر عهدهٔ دیده‌بانان بوده است البته در بعضی موارد من به‌عنوان بنیان کنگره یکسری تصمیمات را گرفته‌ام و آنان هم به اجرا گذاشته‌اند ولی به‌طورکلی ما همه باهم در جلسات برای امور برنامه‌ریزی می‌کنیم و این دیده‌بانان هستند که اگر مسئله‌ای پیش آید برای آن باید برنامه‌ریزی نمایند و به همین دلیل است که برای هر کاری که بخواهیم انجام دهیم دارای قانون و برنامه هستیم.

بعد از نگهبان کنگره 60 تمامی امور توسط دیده‌بانان انجام می‌شود که این موضوع در قوانین هم هست.

دیده‌بانان بعد از 4 – 5 سال تعویض می‌شوند ولی برخی از دیده‌بانان که کلیدی هستند ثابت می‌باشند که موارد خاص هستند. دیده‌بانان شال سفید دارند. ما اگر نظم و احترام به بزرگ‌تر و پیشکسوتان را قائل نشویم دچار تزلزل زیادی خواهیم شد. نظم و حرف‌شنوی کنگره 60 زبانزد همه‌جا هست و همه فرمان‌برداری را یاد گرفته‌ایم و بعدازآن به فرماندهی رسیدیم و خواهیم رسید.

بعضی موارد را نمی‌توان به رأی گذاشت و از طریق رأی‌گیری آن را انتخاب کرد مثلاً نمی‌توانیم انتخابات برگزار کنیم که چه کسی راهنما شود یا چه کسی برود پزشک و یا معلم شود. از بالا می‌شود پایین را انتخاب کرد ولی از پایین نمی‌شود بالا را انتخاب کنیم؛ بنابراین برای شروع کار اولین دیده‌بان را خودم انتخاب کردم و شدیم 2 نفر و بعد برای انتخاب بعدی ما 2 نفر مشورت کردیم و نفر سوم را انتخاب کردیم و بعد 3 نفری، نفر چهارم را انتخاب کردیم و به همین صورت تا امروز که تعداد دیده‌بانان اضافه‌شده است و برای هر انتخابی همه باهم نظر می‌دهیم و انتخاب می‌کنیم. در جلسات حتی من مستقیم کاندیدای خود را اعلام نمی‌کنم تا بقیه به احترام من به او رأی ندهند. من کاندیدای موردنظرم را به یک نفر می‌گویم تا او در جلسه اعلام کند تا کسی متوجه نشود و همه نظر خودشان را بدهند.

حتی امین و کماندار هم وقتی به پتانسیل کافی رسیده بودند وارد گروه شدند و انتخاب گردیدند و همین‌طوری انتخاب نشدند و هیچ دیده‌بانی از روی پارتی و آشنا بودن انتخاب‌نشده است و همان‌طور که وقتی یک میوه می‌رسد از درخت جدا می‌شود دیده‌بانان نیز خودشان اعلام می‌کنند که می‌خواهند کنار بروند و زمان خدمتشان تمام‌شده و باید کسی دیگر بیاید؛ مانند آقای خان.

حال برای چه هفتهٔ دیده‌بان داریم؟

اول برای اینکه اعضا با دیده‌بانان آشنا بشوند، از دیده‌بانان قدردانی بشود، دیده‌بانان را بشناسید و بدانید دیده‌بان چیست و چه می‌کند که اگر زمانی نگهبان کنگره 60 نبود و دیده‌بانان تصمیمی گرفتند، اعضا آن تصمیم را قبول کنند و به آن عمل نمایند و اگر با دیده‌بانان و مسئولیت‌های آنان آشنا نباشند ممکن است دستورات آن‌ها را قبول نکنند و بگویند ما باید رأی و نظر بدهیم ولی با این برنامه همهٔ افراد با دیده‌بانان و مسئولیت‌ها و جایگاه آن‌ها آشنا می‌شوند و دیگر این‌گونه مسائل پیش نخواهد آمد.

در این هفته دیده‌بانان بایستی به کلیهٔ جلسات در همهٔ شهرها بروند تا همه با آن‌ها آشنا شوند چون مطالب و مسائل با تکرار جا می‌افتد مانند روشی که برای اعلام سفر کردن افراد قراردادیم تا کلماتی مانند روش DST و داروی OT آن‌قدر تکرار شود که همه با آن‌ها آشنا شوند و اندک‌اندک در جامعه جا بیفتند و همه آن‌ها را بشناسند و این کلمات جایگاه خود را پیدا کنند؛ برای دیده‌بانان هم این امر صادق است و برای همین هرسال مراسم هفتهٔ دیده‌بان را داریم تا آن‌قدر تکرار شود که برای همه‌جا بیفتد تا هرگاه دستوری از طرف دیده‌بانی اعلام شد افراد فوری آن را اجرا نمایند.

من از دیده‌بانان راضی هستم و آنان واقعاً تلاش خود را می‌کنند، دیده‌بانان مرتب به شهرستان‌ها می‌روند و برخی از آنان در هفته 2000 کیلومتر مسافت را با اتوبوس طی می‌کنند.

امیدوارم در این هفته از دیده‌بانان در تمامی شعب به‌خوبی قدردانی بشود و برای اینکه مشکلی هم پیش نیاید ما خودمان برنامه‌ریزی کردیم که هر دیده‌بان کجا برود و در هر نمایندگی در یک روز مشخص این مراسم برگزار می‌شود و جلسهٔ این مراسم به‌صورت باز است یعنی هم آقایان هستند و هم خانم‌ها و همگی می‌توانند به آن دیده‌بان هدیه و کادوی خود را بدهند و مهم نیست که دیده‌بان آقا است یا خانم.

این هفته، هفتهٔ پرکاری برای دیده‌بانان است که امیدوارم در انجام آن موفق باشند و ما نیز این هفته را به نحو مطلوب به انجام برسانیم.

سپس آقای مهندس از کلیهٔ دیده‌بانان دعوت کردند که در جایگاه حضور یابند و از همهٔ آن‌ها با اهدای پاکت تقدیر نمودند. دیده‌بانان محترم نیز هرکدام این هفته را خدمت آقای مهندس و سایر دیده‌بانان و کلیهٔ اعضای کنگره تبریک گفتند.

آقای امین نیز ضمن تبریک این هفته گفتند: تمثیل آقای مهندس شباهت زیادی به داستان آرتور دارد که شمشیر را از سنگ بیرون کشید، آقای مهندس نیز شمشیر اعتیاد را از قلب خودشان بیرون کشیدند و سپس این راه را به وجود آوردند و یکسری افراد هم جمع شدند و یک میزگردی را به وجود آوردند تا بتوانند کارها را به‌خوبی انجام دهند و انشا الله این اعضا بتوانند همیشه مفید باشند و کارها را به‌خوبی انجام دهند و عزیزان هم از وجودشان بهرهٔ کافی را ببرند.

توصیهٔ پایانی آقای مهندس:

دیده‌بانان بزرگان ما هستند و ما باید به بزرگان خود احترام بگذاریم و حرمت آن‌ها را حفظ نماییم.

 

نگارش: مسافر اشکان
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
메이저사이트
شنبه 16 شهریور 1398 07:07 ق.ظ
Hi my loved one! I wish to say that this article is awesome . great written and include almost all signicant infos.
카지노사이트
جمعه 30 فروردین 1398 09:35 ق.ظ
bet to win
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic