کنگره 60 درمان اعتیاد

کارگاه آموزشی جهان‌ بینی؛ غذای ما دوای ما، دوای ما غذای ما

نویسنده :مسافر عباس
تاریخ:شنبه 23 دی 1396-08:38 ب.ظ

چهارمین جلسه از دوره شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستورجلسه غذای ما دوای ما، دوای ما غذای ما در روز چهارشنبه 96/10/20 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر فهیمه راس ساعت 9:40 آغاز به کار نمود. 


یکسری از موادغذایی است که از طبیعت و میوه جات می گیریم، نگویید گران است، چون خدا 

نکند که شما بیماری MS بگیرید، لااقل ماهی یک میلیون تومان هزینه داروهایتان است.


سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. 
امیدوارم حال شما خوب باشد، حال من بحمدلله خوب هست. 
دستور جلسه امروز؛ غذای ما دوای ما، دوای ما غذای ما می باشد. 
ما طبق آموزش های کنگره 60، روی مقوله جسم و روان وجهان بینی کار می کنیم، که مربوط به مسافرین و همسفران است. انسانی که به جسم و روان و جهان بینی توجه کند، به آرامش می رسد و در صلح و صفا زندگی می کند. 
وقتی ما این مطالب را یاد می گیریم، مثل این است که در زندگی به ما آدرس می دهند، طبق آدرس هر مکانی بخواهیم پیدا می کنیم، ولی وقتی آدرسی نداشته باشیم، تلاش زیادی می کنیم و نمی توانیم یک خانه که به دنبالش هستیم، پیدا کنیم. آدرس ها به ما آرامش می دهد. 
مسئله مهم دیگر، جسم است، بیمارستان ها تعدادشان خیلی زیاد شده است، در گذشته یک شهر، یک بیمارستان داشت. ما طبیب و حکیمی نداریم که آموزش بدهد که انسانها چطور بیمار نشوند. ما درکنگره به دقت به این مطالب توجه می کنیم. کافی است که ما حروف الفبا را یاد بگیریم و بعد از آن انسانها به دنبال راه می روند. 
مریضی های امروزه، در اثر کمبود مواد لازم غذایی است. در آموزشها مطرح کردیم که جسم انسان از خاک آفریده شده است، همانطور که در کتاب آسمانی ما گفته شده است. تمام مواد مورد نیازی که در خاک هست، در جسم ما هم هست. جسم هم مثل ساختمان است. مسئله زلزله چند وقتی است که در تهران مطرح شده است، بعضی از مناطق و کشورها خانه ها ویران شدند، برای چه این خانه ها ویران شدند؟ در صورتیکه در کشورهای مختلف مثل ژاپن زلزله های زیادی اتفاق می افتد، ولی هیچ اتفاق و تلفات خاصی نمی افتد. برای چه بم تلفات داد؟ بخاطر اینکه ساختمان ها خشت و گلی بود. ساختمان هایی که اسکلت فلزی هستند، در مقابل زلزله مقاوم هستند. دقیقا ًانسان هم همینطور است، یک مریضی که به انسان هجوم می آورد، مثل زلزله است که به زمین وارد می شود. اگر بدن و جسم ما مثل خانه های خشت و گلی باشد، در برابر بیماری ها آسیب پذیر خواهند بود و با کوچکترین مسئله دچار مشکل می شوند. کسی که پوکی استخوان داشته باشد، به محض اینکه زمین بخورد، دست و پایش می شکند، چون استخوانش مقاومت لازم را ندارد، چون شهر وجودی اش مثل خانه های خشت و گلی است. 
شهر وجودی ما به تمام مواد کانی و معدنی نیاز دارد، چون کل بدن ما از همان مواد داخل جدول مندلیف تشکیل شده است، آهن، سدیم، پتاسیم، ید، فسفر، کلسیم، مس، روی و ... ما اینها را چطور استفاده می کنیم؟ مطمئناً فقر غذایی داریم. علت این همه بیماری برای چیست؟ به اعتقاد من نیمی از کره زمین، یبوست دارند و شکمشان خوب کار نمی کند. چون برنامه های غذایی تغییر کرده، تحرک ها از بین رفته. بارها گفتیم که آقایان بایستی روزی 8000قدم پیاده روی کنند، خانم ها 5000قدم، کدام از شما این کار را انجام می دهید؟ در قدیم برای خرید بیرون می رفتند، الآن همین کار را هم نمی کنند و تلفنی سفارش می دهند. اینها بخاطر این است که ما مریض نشویم. باید بدانیم که چه چیزی می خوریم. ما غذاها را داخل فریزر می گذاریم و فریزرها را پر می کنیم، کسانی که فریزرهای خانه شان پر است، درک درستی از زندگی ندارند. موقعی شما زندگی سالمی دارید که فریزر خانه تان خالی باشد و پر از بادمجان و سبزی و گوشت و ... نباشد. 
من اعلام می کنم که کسی که فریزرش پر است، مُخش خالی است. چون تمام موادغذایی را می گذاریم ، می ماند، یخ می زند و فسیل می شود و ارزش غذایی خودش را از دست می دهد و بعد استفاده می کنیم. الآن کسی دیگر کدو و چغندر نمی پزد و نمی خورد. 
من در مکانی بودم و کشاورز گفت، مهندس کدو می خورید؟ گفتم نه. گفت: بیا از این کدو بخور. مقداری شیره انگور هم به کدو زد و خوردیم، این کدو و شیره از هر شیرینی خامه ای خوشمزه تر بود. 
ما غذاهای ساده را اصلاً استفاده نمی کنیم. به تازگی الآن مد شده که در کنگره بچه ها درست می کنند. 
یک لوبیایی هست که مثل لوبیا چیتی است و شبیه لوبیا چشم بلبلی است و اسمش لوبیا کشاورزی است و گاز کمتری هم نسبت به لوبیا چیتی دارد. خیلی هم ارزان تر است و الآن کسی هم نمی شناسد و از آن استفاده نمی کند.
الآن بگونه ای شده است که اگر برنج سر سفره ما نباشد، اسمش غذا نیست. برنج را هم آبکش می کنیم و بخاطر همین بسیاری از موادغذایی آن از بین می رود. ما باید نگاهمان را عوض کنیم، خیلی ها عادت کرده اند و می گویند، اگر غذا برنج نباشد، انگار چیزی نخورده اند. ما حتی الامکان هر هفته یک بار خوراک لوبیا داریم (نان، لوبیا، سیب زمینی، دارچین و فلفل سیاه و ...) منظور این است که ما باید تمام عناصر را بگیریم. چون هر نوع بیماری، بر اثر کمبود یکسری موادغذایی است. ما اگر از موادغذایی درست استفاده کنیم و الگوهای قدیمی را در نظر بگیریم. 
الآن بچه ها اصلاً آبگوشت نمی خورند، البته مادرها هم آبگوشت خوب نمی توانند درست کنند. یکسری از مردم یبوست دارند، یکسری تومور دارند، یکسری بیماری های پوستی دارند و همه ی اینها بخاطر کمبود موادغذایی است. 
ما DSAP را با فرمول خاص خودش درست کردیم و مصرف آن بسیاری از بیماری ها را درمان کرد. DSAP  بیماریها را درمان نمی کند، بلکه بدن ها موادغذایی را جذب نمی کنند. ما خیلی از موادمعدنی که در DSAP هست را مصرف نمی کنیم. مادَر بیشتر امراض یبوست است، چون رنگ پوست ، کلیه ، پوست، معده را خراب می کند، چون سمومی که بایستی دفع شوند، درست دفع نمی شوند و مجدد آب آن دفع می شود و دومرتبه وارد جریان خون می شود. پس اگر قسمت دفع بدن درست باشد، خیلی از بیماری ها اتفاق نمی افتد. 50درصد از بیماری ها، در اثر درست کارنکردن شکم است، برای اینکه شکم کار کند، بایستی پیاده روی کرد.
غذاهایی که می خورید، خوب نگاه کنید، 30هزار تومان به پیتزا می دهید، ولی یک نگاه بکنید ببینید داخلش چی هست؟ سوسیس و کالباسی که داخل پیتزا استفاده می شود، اصلاً خوراکی و قابل استفاده خالی نیست. کالباس خوب کیلویی 30هزار تومان است و کالباس پیتزایی کیلویی 3هزار تومان. اروپایی ها اصلاً غذا بلد نیستند درست کنند. یک مقدار خمیر را دراز می کنند، می شود ماکارونی ، پهن می کنند می شود لازانیا. اصلاً اینها قرمه سبزی و آبگوشت بلد نیستند درست کنند، اینها کشورشان مثل کشور ما چهارفصل نیست و از بی غذایی است که بدنبال سوسیس و پیتزا می روند. 
بایستی تمام موادغذایی که در میوه جات وجود دارد، جذب بدن کنیم. غذاها هرکدام مکمل دارند. مثلاً مکمل ماست، خرما است. خرما گرم است، ماست سرد است، یکی کلسیم است، یکی فسفر. بایستی غذاهای ساده مثل خوراک لوبیا، عدسی، آب دوغ خیار، کشک، کشک بادمجان، کشک کدو استفاده کنیم. 
یکسری از موادغذایی است که از طبیعت و میوه جات می گیریم، نگویید گران است، چون خدا نکند که شما بیماری MS بگیرید، لااقل ماهی یک میلیون تومان هزینه داروهایتان است. در اثر رعایت نکردن یکسری موادغذایی سرطان سینه می گیرند، ام اس می گیرند. تمام اینها برای ما قابل بررسی است. بایستی به انواع میوه ها و غذاها نگاه کنیم. لازم نیست که کلی میوه بخرید، کافیست دو عدد سیب بخرید. سیر و پیاز نمی خورند، می گویند دهنمان بو می گیرد. 
سیر خیلی مهم است، در زمان گذشته یک شهری وبا آمده بود، حاکم شهر می بیند که چند نفر از دزدها، مریض نشده اند و مرده ها را هم لخت می کنند. می پرسد که شما چه کار می کنید که مریض نشده اید؟ می گوید: ما صبح که بیدار می شویم، یک کله سیر می خوریم، یک کله سیر به دست و صورتمان می مالیم و بیرون می رویم. 
اگر بدن شما دچار کمبود سیر باشد، تمام سیر جذب می شود و اصلاً دهنتان بو نمی دهد. می توانید روزهای تعطیل از سیر استفاده کنید. از لبنیات استفاده کنید. از غذاهایی که دارای افزودنی هستند، اصلاً استفاده کنید. 
شیر را وقتی داخل کاسه بگذارید ، بعد از 24ساعت می ترشد، بخاطر اینکه یکسری موجودات و باکتری ها داخل آن فعالیت می کنند. ولی حالا شما یک شیر را با تاریخ یکسال می بینید، چقدر باید سم کشنده داخل این شیر زده شود که باکتری های آن از بین برود. شیر تازه بگیرید و 20 دقیقه بجوشانید. قره قوروت و کشک استفاده کنید. 
رب را خودتان درست کنید، گوجه فرنگی تهیه کنید و رب درست کنید. 

یکسری از مواد هم هست که بدن ماخودش می سازد، مثل یک پالایشگاه که نفت خام را به آن می دهند و انواع و اقسام موادها را تولید می کند. 
هورمون ها و نوروترنسمیترها و موادشبه افیونی برای تولید شدن، نیاز به مواداولیه دارند. 
پس؛ نگاه خودمان را روی موادغذایی دقیق تر کنیم و  بدانیم که چه می خوریم و فقط به دنبال خوشمزگی نباشیم. 
مطلب دیگر؛
ـ استفاده از تلفن همراه داخل جلسات بطور کلی ممنوع شد. 
ـ در جلسات، اولویت مشارکت با سفر اولی هاست. (چون مشارکت برای سفراولی ها مایه حیات است) 
ـ افراد بایستی در هفته یک بار مشارکت کنند. 
ـ اگر یک نفر مشارکت کرد، دیگر اعلام سفر نکند. داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic