کنگره 60 درمان اعتیاد

کارگاه آموزشی جهان‌بینی چهارشنبه؛ وادی دوم

نویسنده :مسافر عباس
تاریخ:پنجشنبه 4 آبان 1396-11:42 ب.ظ

جلسه نهم از دوره شصتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی دوم ((هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد، هیچکدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم)) در روز چهارشنبه مورخ 96/8/3 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری امیر راس ساعت 9:55 آغاز به کار نمود. 


جایگاه ما در هستی کجاست؟ بعضی از ما یک مصرف کننده ی بی مصرف هستیم. حتی اگر ما در
 پایین ترین نقطه و اعماق جهنم باشیم، باز هم هیچ نیستیم، اگر فکر کنیم که هیچ هستیم، به
 سمت نابودی پیش خواهیم رفت.


سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. 
دستور جلسه ما؛ هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد، هیچکدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.
ما گفتیم که برای بیماری اعتیاد، سه مولفه داریم، جسم، روان و جهان بینی. هر سه مورد باید روی شخص مصرف کننده کار شود. فیزیولوژی را مطرح کردیم که مربوط به تئوری ایکس و ناقل های عصبی و هورمون ها بود و وقتی در اینها اختلال بوجود می آید، از تعادل خارج می شود. برای سیستم ایکس، یک آنتی ایکس هم داریم که انواع مخدرها هستند و از سد خوبی مغز عبور می کنند و جایگزین موادمخدر درونی می شوند و آنها را از تعادل خارج می کنند. ما برای این شربت اوتی را کاهش می دهیم که سیستم های درونی ذره ذره به تولید و بازسازی برسند. 
بغیر از اعتیاد، بیش از 150 بیماری سایکوسماتیک (روان تنی) داریم. روان یعنی خلق و خو. یک نفر اسکیزوفرنی است، یکی سایکوز است، یکی مجنون است، یکی مردم آزار است، یکی افسرده است و همه ی اینها می شود خلق و خو. خلق و خو را دو چیز می سازند، یکی فیزیولوژی و یکی تفکر. اندیشه و تفکر و نگرش بعلاوه فیزیولوژی خلق و خو را می سازند. چطور فیزیولوژی روی خلق و خو اثر می گذارد؟ وقتی یک نفر دوپامین متعادلی داشته باشد، حال خوبی دارد. اگر یک نفر دوپامینش بالا برود می شود اسکیزوفرنی و وقتی پایین بیاید می شود پارکینسون. بنابراین جهان بینی برای ما خیلی مهم است و جهان بینی روی تمام بیماری ها می تواند موثر باشد. 
چون سیستم ایکس از دو طریق بازسازی می شود، یکی از راه تغذیه و مواد و دیگری از طریق تفکر و اندیشه . تفکر و اندیشه روی افراد تأثیر شگرفی می گذارد، شما به یک نفر خبر ناگوار می دهید و بعد شخص سکته می کند. 
بنابراین برای درمان اعتیاد و تغییر خلق و خو، باید مسئله جهان بینی را داشته باشیم. بهمین خاطر چهارده وادی برای این منظور در نظر گرفته شد. اولین وادی تفکر بود(با تفکر ساختارها آغاز می شود و بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می رود) ، وادی دوم می گوید: هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی نهد، هیچکدام از ما به هیچ نیستیم، حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم. بدون در نظر گرفتن انسان، شما هیچ موجودی را نمی توانید پیدا کنید که جهت بیهودگی خلق شده باشد. حتی کرم هم جهت بیهودگی بوجود نیامده است، یک کرم جهت کار خاصی در اکوسیستم بوجود آمده است. حضرت موسی به کوه تور برای مناجات خدا می رفت، می بیند که یک کرم در حال خزیدن است. می خواهد از خدا بپرسد ولی خجالت می کشد، بعد خدا می پرسد که تو سوالی می خواستی بپرسی. موسی می گوید که این کرم را برای چه آفریده ای؟ خداوند می گوید: اتفاقاً قبل از اینکه تو سوال کنی، کرم از من سوال کرد که خدا تو موسی را برای چه آفریده ای؟ مجموعه تمام هستی کارگرانی هستند که این سیستم هستی را سرپا نگه داشته اند. 
ممکن است که شما بگویید، کفتار و کرکس موجودات بدی هستند. ولی اگر کفتارها و کرکس ها نباشند، جنازه های حیوانات را چه کسی می خورد؟ اگر کفتار و کرکس نباشد تمام هستی را عفونت فرا می گیرد. یک درخت هم همینطور، ببینید چقدر فایده دارد. همینطور یک گاو. گاو مقداری علف می خورد، ولی کلی شیر و گوشت و پوست می دهد و زمین را شخم می زند و کلی منافع دارد. 
حالا می رسیم به ما انسانها. جایگاه ما در هستی کجاست؟ بعضی از ما یک مصرف کننده ی بی مصرف هستیم. در چین گفتند که دم جنبان ها، محصولات کشاورزی را می خورند و ضربه زیادی می زنند. دستور دادند همه ی اینها را از بین ببرید. بعد دیدند که پشه و پروانه و حشرات زیاد شدند. گفتند اینها را چه کار کنیم؟ گفتند که سم پاشی کنید و از بین ببرید. سال دیگر دیدند که هیچ میوه ای بازدهی نداشتند. بعد از سالها فهمیدند که این حشرات و پرنده ها خواص با ارزشی دارند.الآن در اثر این مشکلات و سم پاشی های کشاورزی، شاید سه چهارم زنبورهای کشور از بین رفته اند. 
پس باید ببینیم که ما انسانها برای چه بوجود آمده ایم؟ آنهم در جایی که یک درخت را وقتی کود و آب می دهی، هزاران گردو می دهد. همه ی هستی کار می کنند و فایده دارند، پس ما چه کاره هستیم؟ پس ما جهت بیهودگی خلق نشده ایم، حتی اگر خودمان هم فکر کنیم که هیچ چیزی نیستیم، باز هم اینطور نیست. انسان به جایی می رسد که می گوید، من که کاری نمی توانم بکنم، من که عددی نیستم و من فایده ای ندارم، در اینجا هم می گوید: تو اشتباه می کنی.
حتی اگر ما در پایین ترین نقطه و اعماق جهنم باشیم، باز هم هیچ نیستیم، اگر فکر کنیم که هیچ هستیم، به سمت نابودی پیش خواهیم رفت. هرکدام از ما باید ببینیم به عنوان یک مخلوق، در چه جایگاهی هستیم. هستی مثل یک کارخانه است و ما کارگران آن هستیم. اگر موجودات کار خود را انجام ندهند، هستی کمتر از 24ساعت از بین خواهد رفت. پس ما باید جایگاه خودمان را مشخص کنیم و مصرف کنندگان بدون مصرف نباشیم. 
موردی دیگر؛ 
در کنگره به هیچ عنوان نباید از اسم فامیل استفاده کنیم، در تمام پرسشنامه ها نوشته شده است، فقط نام کوچک. ما از فامیل افراد نمی توانیم استفاده کنیم. این موضوع برای ما مشکل حقوقی بوجود می آورد. چون مثلاً دادگاه برای من می نویسد که فلان آقا به کنگره 60 می آمده است و معتاد بوده است؟ من می نویسم که من سابقه ندارم، من افراد را به اسم کوچک نگاه می کنم و مدرکی نگاه نمی کنم. ولی وقتی با اسم و فامیل و نام پدر باشد، باید جواب دادگاه را بدهم. هر کس که به کنگره 60 می آید، باید هویتش حفظ شود و ما نمی توانیم هویتش را برملاء کنیم. ممکن است قاضی به من بگوید که فلانی کارت دارد. من می گویم تمام افراد در کنگره 60 کارت دارند، مسافر، همسفر، پزشک. من نمی توانم بگویم که فلان فرد که کارت دارد، مصرف کننده است. فقط پزشکی قانونی می تواند مشخص کند که یک نفر مصرف کننده است یا خیر. از این ببعد همه یکدیگر را با نام کوچک صدا کنند، هم خانم ها و هم آقایان. 
مطلب دیگر؛ 
اگر بچه های قدیم یادشان باشد، سه چهارسال پیش ما یک کار تحقیقی با بیمارستان شریعتی انجام دادیم، بخش کویر. بچه هایی که بیماریهای خاصی داشتند تست دادند و بعد برای درمان به آنها کمک شایانی کردند. الآن هم یک پروژه تحقیقاتی برای هپاتیت سی ، با همکاری کشور استرالیا و ایران مطرح شده است و این تحقیق مدرنترین درمان روز است. اشخاصی جهت حضور در این تحقیق باید سفر دوم باشد،  هم خانم و هم آقا هیچ ایرادی ندارد. ما در هفته های آینده دو آلاچیق در پارک تدارک می بینیم، افرادی که مایل بودند آزمایش انجام می دهند(این آزمایش حدود 600هزار تومان در بیرون است) نتیجه هم به خود افراد داده می شود، اگر هپاتیت سی نداشتند که بهتر، اگر هپاتیت سی داشتند، تحت درمان رایگان قرار می گیرند و داروهای رایگان در اختیار آنها قرار میگیرد. امروز هم آقای دکتر حسین پوستی و خانم دکتر مریم علوی از طرف این مرکز، اینجا حضور دارند. من دعوت می کنم که تشریف بیارند بالا تا با چهره این عزیزان آشنا شوید. 
آقای دکتر حسین پوستی؛ 
سلام حسین هستم یک همسفر. خیلی خوشحال هستم که اینجا بودم و از سخنرانی آقای مهندس لذت بردم. برنامه ی ما درمان هپاتیت سی است، که ما انشاء الله طرحی را در کشور اجراء می کنیم، که هپاتیت سی را که قبلاً مرگ و میر داشت، از بین ببریم. افرادی که هپاتیت سی داشته باشند، اگر درمان نکنند، ممکن است کبد آنها در طول مسیر زندگی دچار مشکل و سرطان کبد بشود. خوشبختانه دارویی که الآن در کشور وجود دارد، داروی بسیار مناسبی است، درمان بسیار خوبی هست و ظرف 3 ماه، 98درصد از افرادی که این دارو را بگیرند، کاملاً خوب می شوند، روزی یک قرص و هیچ عارضه ای هم ندارد. ما چون از قبل افتخار همکاری با کنگره را داشتیم، وقتی این بحث در هلند مطرح شد و قرار شد که کشور استرالیا با ایران در این مورد همکاری داشته باشند، من همان موقع گفتم که ما افتخار همکاری با کنگره را داشته ایم و نزد آقای مهندس آمدیم و با روی باز مواجه شدیم و امیدواریم که این طرح رو برای اولین بار در ایران از کنگره 60  شروع کنیم و اگر انشاء الله موفقیت آمیز بود، به کل کشور گسترش بدهیم. 
سلام دوستان من مریم هستم یک همسفر. 
من هم صحبت زیادی ندارم، خیلی از شما تشکر می کنم که ما را امروز به اینجا دعوت کردید، جلسه بسیار جالبی بود، امیدوارم همه شما در این پروژه هپاتیت سی بیایید و بیشتر با هم آشنا شویم.
 داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو