تبلیغات
لژیون آقای حجت الله خراسانی - کارگاه آموزش خصوصی مسافران روز سه شنبه مورخ 1396/08/2

کنگره 60 درمان اعتیاد

کارگاه آموزش خصوصی مسافران روز سه شنبه مورخ 1396/08/2

نویسنده :مسافر عباس
تاریخ:پنجشنبه 4 آبان 1396-11:40 ب.ظ

به نام بی نام او
سه شنبه 2آبان ماه  1396 جلسه چهاردهم از دوره پنجم کارگاه های آموزشی خصوصی مسافران  کنگره 60 نمایندگی سهروردی به استادی مسافر ابراهیم و نگهبانی مسافر ناصر و دبیری مسافر رسول با دستور جلسه " ازدواج" راس ساعت 17  آغاز به کار نمود.کنگره مانند یک درخت تنومندی است که ریشه‌های آن همه جا را فرا گرفته و شاخه های آن به حدی قوی شده که هیچ نوع بادی نمی‌تواند جلودار آن باشد.

کنگره مانند یک درخت تنومندی است که ریشه‌های آن همه جا را فرا گرفته و شاخه های آن به حدی قوی شده که هیچ نوع بادی نمی‌تواند جلودار آن باشد.

خلاصه سخنان استاد: 

حس خیلی خوبی به من دست داد ،و تشکر می کنم از همه عزیزانی که اینجا خدمت می کنند، و این شرایط را برای ما فراهم می‌کنند، که ما بتوانیم در آسایش و راحتی در این جلسه حضور داشته باشیم و سفر کنیم جا دارد اینجا یادی بکنم از بنیان کنگره 60 جناب مهندس دژاکام که این شرایط توسط ایشان فراهم شد .  و تشکر می کنم از راهنمای عزیز خودم آقای علی خدامی و آقای سید مهدی حسینی که در این مسیر راه تهران به اصفهان زحمات زیادی کشیدند تا ما بتوانیم به این رهایی برسیم. تا امروز کنگره 60 اصفهان را به این شکل ببینیم. که مانند یک درخت تنومندی که ریشه‌های آن همه جا را فرا گرفته و شاخه های آن به حدی قوی شده که هیچ نوع بادی نمی‌تواند جلودار آن باشد که فقط تنها کسی می تواند جلو دار کنگره60 باشد که انهم الله است

 پاییز سال ۸۴ یعنی حدود ۱۲ سال پیش که ندای کنگره60 از تهران به اصفهان آمده بود و قرار بود کنگره در اصفهان بنا شود .که قبلاً در بهزیستی یک مکان خیلی کوچکی به ما می‌دادند برای تشکیل جلسات در حدود یک ساعت با کمترین امکانات که در آن زمان تعداد ما زیر ده نفر بود و در آن زمان نشریات، مرزبان، دیده‌بان،نگهبان، نداشتیم و برای شرایط پذیرایی در محوطه بهزیستی با یک پیک نیک ویک کتری کوچک که با خودمان می‌آوردیم چای درست می‌کردیم تا بتوانیم از خودمان پذیرایی کنیم.
 
و اما جلسات ما در طول هفته یک بار برگزار می شود آن یک بار هم در بعضی مواقع پشت درب  بهزیستی می ماندیم ودرب را روی ما باز نمی کردند و بهانه هایی می‌آوردند که تعطیل است. و در مورد دبیر نگهبان و استاد گفتم ارتباط دارد با دستور جلسه ازدواج که اکثر مواقع دبیر ما همسفرهایما ن بود و این گریز را به گذشته زدم که شما عزیزان که اینجا هستید باید قدر خودتان را بدانید اینکه می‌گویند کنگره 60 مکان مقدسی است ممکن است امسال شما در این شعبه باشید و سال دیگر یا ماه دیگر در مکانی دیگر باشید و با این  گردهمایی  شماها هستید که تشکیل این مکان مقدس را می دهید یعنی اینکه همه کس نمی تواند راه کنگره را پیدا کند در کنگره بماند و درمان شود و پایدار بماند و به ثمر و جایگاهی برسد. بنابراین تک تک شما ها برای من عزیزید و به شماها تبریک می گویم که دور هم جمع شدید و از آموزشهای کنگره استفاده می کنید.

 و اما دستور جلسه ازدواج که درکنگره همیشه در همه جا پایه استحکام خانواده ها را در نظر داشته و برای خانواده‌ها مثل شمعی بوده که در حال خاموش شدن می باشد که اگر بخواهید آن شمع را روشن کنید باید آن شخص سفر کنند تا به درمان برسد.
 
و باید بدانید که اکثر خانواده ها که در کنگره 60 حضور داشتند در حال طلاق و یا دچار مشکلات خانوادگی یا به‌هم‌ریختگی بودند. مانند اینکه وقتی که یک فرد معتادی که به عنوان بیمار وارد کنگره 60می شود قطعاً همسفری که دنبالش است از خود مسافر بیمارتر است کنگره 60 در این جایگاه درصدد بوده که بتواند آن خانواده را به یک آرامش نسبی برساند و امروزه اعلام شد که در کنگره  ازدواج مانعی ندارد اما در گذشته منع قانونی بود. یعنی وقتی در کنگره نسبت به هم شناخت پیدا می‌کردند زمزمه ازدواج رو  می شد و می خواستند ازدواج کنند و کنگره این اجازه را نمی‌داد. و منع قانونی بود. ولی امروز کنگره به یک جایگاهی رسیده که ازدواج جزء دستور جلسه شد با توجه به اینکه تمام دستور جلسات جزء پروسه درمان ما میباشد. ازدواج در کنگره در گذشته ممنوع بوده ولی الان مانعی ندارد با توجه به اینکه خوب یا  بد آن به گردن خودشان می باشد. و مسئولیت آن به گردن کنگره  نیست.
 
مانند اینکه یک رهجوی که ما داریم ودچار یکسری بیماری های گوناگون است و به ما رجوع می‌کند ومشکلاتی دارد.که ما حق دخالت در زندگی او را نداریم وفقط در پروسه اعتیاد به او راهکار می دهیم. اما ازدواج یک سنت الهی است که تمام هستی بر پایه اضداد است که یک جنس مذکر ویک جنس مونث ، با ارتباطی که با هم برقرار می‌کنند بتوانند  آن ارتباط تشکیل و به تولید مثل برسد که این جهان هستی بتواند با آن تولید مثل ادامه دار باشد . مانند اضداد .که کل هستی از اضداد بوجود آمده. مثل تاریکی و روشنایی، خوبی و بدی ، که اگر کلا همه جا تاریک باشد دنیا هم تمام میشود. اما ازدواج مایه آرامش و آسایش است که خداوند انسانها را خلق کرده که با تشکیل زندگی و ازدواج بتوانند به تکامل و آرامش برسند و شخصی که ازدواج میکند اعتماد به نفسش بالا میرود و از وضع حالت بیکاری بیرون می آید. و سعی می کند با کار و تلاش بتواند آن افکار خودش را به کار بیندازد و خلاقیت خودش را نشان دهد.
 
اما در وادی دوازدهم توصیه به ازدواج شده پس  چرا ؟  اکثر انسانها از ازدواج کردن بیزارند. ولی در قدیم در سنین پایین ازدواج می کردند و پدر و مادر ها تصمیم می گرفتند. و این ازدواج تا حدودی پایدار می ماند و از هر ازدواج چندین بچه تولید می شد یا خوب یا بد. ولی ازدواج‌های امروزی به این شکل نیست بلکه با سن بالا ازدواج می‌کنند و کسی نمی‌تواند برای زندگی آینده دیگران تصمیم بگیرد. چون شخص خودش به آگاهی و دانایی وبلوغ فکری رسیده است که بتواند برای خودش تصمیم بگیرد.
 
آیا حالا که می خواهد ازدواج کند شرایط ازدواج را دارد یا نه؟ 
 
و چندین مسئله برای ازدواج و شخصی که می خواهد ازدواج کند وجود داردکه .......

1- سلامت جسم و روان 

2- تناسب فرهنگی خانوادگی
 3- 
سابقه قابل قبول خانوادگی 
4- 
سطح تسهیلات در رده هم باشد که بتواند حرف همدیگر را بفهمند.
 5- 
سطح درامدشان باید بررسی شود  و نحوه پول خرج کردن آنها باید محاسبه شود 
6-
اعتقادشان باید در نظر گرفته شود 
7-
مکان زندگی شان باید در نظر گرفته شود و سوابق ازدواج های قبلی و اختلاف سنی بین طرفین هم باید مدنر باشد.

خدمتگزاران

انتخابات نگهبانی
نگارش: به قلم مسافرخلیل
عکاس:مسافر ابوالفظل
وب نمایندگی سهروردیداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر